Město pro byznys: Zlín je třetí, Luhačovice čtvrté

Zlínský deník

Zlínský kraj – Nízký podíl dlouhodobě nezaměstnaných, výše průměrného platu, vstřícnost radnice nebo z pohledu podnikatelů užitečné webové stránky. To jsou důvody, proč se podnikatelsky nejpřívětivějším městem Zlínského kraje stal Holešov. Na druhém místě skončila ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 částí hlavního města České republiky, Bystřice pod Hostýnem. Třetí příčku obsadil Zlín. Za organizátory to sdělil Michal Kaderka.
Celkové pořadí měst ve Zlínském kraji: 1. Holešov, 2. Bystřice pod Hostýnem, 3. Zlín, 4. Luhačovice, 5. Kroměříž, 6. Vizovice, 7. Uherské Hradiště, 8. Valašské Meziříčí, 9. Vsetín, 10. Uherský Brod, 11. Valašské Klobouky, 12. Otrokovice,13. Rožnov pod Radhoštěm. Analytici se zaměřili i na možnosti podpory propagace místních podnikatelů ze strany radnice. Z analýzy vyplynulo, že více než polovina podnikatelů v Luhačovicích, Otrokovicích považuje aktivitu radnice v tomto směru za důležitou. Naopak nejméně důležitá je podpora pro podnikatele například ve Zlíně.
Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice ovlivnit.