Město pro byznys: Třinec je v kraji první, Frýdlant pátý

Výzkumníci z agentury Datank ocenili nejvyšší podíl velkých zaměstnavatelů a čtvrtou nejnižší nezaměstnanost. Vítězství si hutnické město odneslo především díky nejvyššímu iRatingu a přístupu radnice, jež nastavila tři ze čtyř sledovaných poplatků na nejnižší úroveň v kraji. „Historie města nahrává středním a velkým firmám. Dlouhá léta funguje kvalitní a úzká spolupráce s Třineckými železárnami. Samozřejmě spolupráce neprobíhá pouze s touto dominantní firmou, ale i s ostatními podniky,” okomentovala vítězství starostka Třince Věra Palkovská s tím, že spojení s hutí je nejvíce vidět. „Dříve měl Třinec problémy především s nezaměstnaností a špatným ovzduším. Když se kouknete na Třinec nyní, nezaměstnanost je na nízké úrovni a z centra je to na zeleň či přímo do přírody opravdu kousek,” řekla Palkovská. Za Třincem skončily Odry, Frenštát pod Radhoštěm a Hlučín.
Na páté příčce se umístil Frýdlant nad Ostravicí. „Já si myslím, že to je vstřícností úředníků, kteří tady jsou. Chceme podnikatelům působícím u nás zajistit co nejlepší podmínky, zaměstnanost je pro nás hodně důležitá pracují u nás i lidé, kteří dojíždějí z okolních obcí nebo třeba z hor v Ostravici či ve Starých Hamrech,” řekla starostka Frýdlantu Helena Pešatová. Doplnila, že je spokojená s chováním frýdlantským podnikatelům vůči svým zaměstnancům.

Na sedmém místě, za Opavou, se umístil Frýdek-Místek. Sedm zmíněných měst za sebou nechalo například Ostravu, Havířov nebo třeba Bruntál. Z regionálních měst je ve výsledkové listině uveden také Jablunkov, který skončil předposlední za Kopřivnicí a před Orlovou.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, který osmým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve 205 obcích s rozšířenou působností v Česku a ve všech městských částech Prahy. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom.”

Zdroj:11.4.2016 fm.denik.cz str. 00 Moje Frydeckomístecko//URL| http://fm.denik.cz/zpravy_region/mesto-pro-byznys-trinec-je-v-kraji-prvni-frydlant-paty-20160408.html