Město pro byznys: Hranice jsou druhé

Hranice – Hranice se v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys Olomouckého kraje umístily na druhém místě.

Stejně dopadly i loni.

Před Hranice se v rámci kraje protlačil pouze Prostějov. „Pro Hranice v celkovém hodnocení hovořila zejména dobrá dopravní dostupnost a blízkost dálniční sítě, která vyhovuje malým a středním firmám, jejichž počet je v krajském srovnání vysoce nadprůměrný.

Radnice se může pochlubit vysokým podílem kapitálových výdajů, patří mezi nejlepší v podpoře veřejné dopravy a spolu s Prostějovem je na tom úplně nejlépe v hodnocení dluhové služby,“ vyjmenoval mluvčí města Petr Bakovský.

Hranice dále obdržely nejvyšší hodnocení v kategorii úředních hodin a spolu s Prostějovem a Mohelnicí byly nejlépe ohodnoceny také za podporu webových stránek z pohledu podnikatelů.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí již podesáté. V kraji je zkoumání podrobeno třináct měst.

Zdroj: Hradecký týden, 29. 3. 2018