Město pro byznys: Dobruška slaví, Nová Paka je zklamaná

27. 11. 2013, Svitavský deník, Rychnovský deník, Hradecký deník, Krkonošský deník, Chrudimský deník, Jičínský deník, Náchodský deník, Orlický deník, Pardubický deník

„Dobruška excelovala nejnižší dlouhodobou nezaměstnaností, dobrou finanční stabilitou, dostatečným rozsahem úředních hodin a odbornými úředníky. Nové Město nad Metují zase vyniká levnými byty a stavebních pozemků či nejvyšším počtem studentů v odborném vzdělávání. Nová Paka se může pochlubit finanční stabilitou a vstřícnými úředníky,“ vysvětlil za organizátory Michal Kaderka.
Výzkum obce hodnotí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou oblast mohou radnice ovlivnit. Dobruška zvítězila v obou oblastech .
„Snažíme se neustále školit naše úředníky, jak se chovat k lidem a určitě to zanechalo dobré výsledky,“ prozradil Petr Tojnar, starosta Dobrušky.
Naopak z třetím místem nebyl spokojen starosta Josef Cogan: „Předloni jsme byli první, loni druzí, letos třetí, příští rok se asi na stupně už nedostaneme, Na druhou stranu už jsme jednou vyhráli, takže už nemáme touhu vyhrávat znova.“ Zvláštní cenu za přínosnou spolupráci firmy s radnicí získala největší česká textilka Juta Dvůr Králové nad Labem. Ocenění si odnesla za zřízení firemní mateřské školy pro 45 dětí.