Město pro byznys 2011: Nová Paka

29.11.2011 ČT 24 str. 04 05:59 Studio 6

Barbora KROUŽKOVÁ, moderátorka
——————–
Které české město vytváří nejlepší podmínky pro podnikání? To se dnes dozvíme v rámci výsledků průzkumu Město pro byznys.

——————–
A výsledky už teď naznačí Michal Kaderka, což je analytik společnosti Datank, která průzkum zpracovává. Přejeme vám dobré ráno.

——————–
Přeji příjemné ráno divákům České televize.

——————–
Pane Kaderko, loni zvítězil Písek, na dalších místech se umístily Nová Paka a Prostějov. Obhájilo některé město svoji pozici?

——————–
Já už můžu předem prozradit, že jedno z těch tří jmenovaných měst se dostalo opět do první trojice, tam další dvě místa obsadila města, která se posunula z 20. až 30. pořadí.

——————–
A jaká kritéria teda vlastně ten průzkum hodnotí, ať víme, ať víme, podle čeho se to porovnávalo.

——————–
Srovnávací výzkum o cenu týdeníku Ekonom Města pro byznys srovnává podnikatelský potenciál ve 205 českých městech na základě 50 kritérií, která jsou rozdělená do šesti oblastí. Tou oblastí je podnikatelský prostředí, kvalita lokality, podmínky pracovního trhu, cenové podmínky, průzkumy se samotnými … a průzkumy se samotnými podnikateli.

Barbora KROUŽKOVÁ, moderátorka
——————–
Tak my vám děkujeme za informace, na shledanou.

——————–
Přeji hezký den, na shledanou.