Město byznysu je také Blatná

7. 11. 2013, 5plus2

Blatná bodovala hlavně získáváním dotací, dobře byla hodnocená i komunikace úředníků s lidmi. Průzkum posuzoval 42 měřítek. Mezi nimi například podnikatelskou oblast, ale také stabilitu městských financí, počet lékařů, veřejnou dopravu a celkovou infrastrukturu.
„Já si myslím, že takový titul je pro Blatnou velký úspěch. Účastnilo se sedmnáct měst z Jihočeského kraje, a třeba Strakonice skončily tuším třetí od konce a Vodňany předposlední,“ je s hodnocením spokojený starosta Blatné Bohuslav Navrátil.
O tom, že se podnikům ve městě daří, může svědčit i nízká nezaměstnanost. „Bývá jedna z nejnižších na jihu Čech vůbec,“ upozorňuje Navrátil.
Pro srovnání za září bylo na Blatensku podle statistik úřadu práce 567 nezaměstnaných, na Strakonicku 2273 a na Vodňansku 731 lidí bez místa. Blatná má přitom i s osmi osadami 6700 obyvatel.
Heslo letošního projektu bylo Radnice s podnikateli na jedné lodi a i zde Blatná bodovala. Místní firma Tesla získala uznání právě za spolupráci s radnicí. „Udrželi jsme zaměstnanost a radnici podporujeme i při pořádání kulturních a společenských akcí. Náš podnik je v centru, a tak se snažíme pečovat i o budovu, aby zapadala. Snažíme si vyjít vstříc,“ uvedl generální ředitel Tesly Jan Kalous, co mimo jiné stálo za oceněním podniku, který zaměstnává více než 400 lidí. Blatná má několik velkých podniků, jako je třeba Dura Automotive, Vishay Electornic, a v průmyslové zóně na Vrbenské staví halu BP servis.