Městem pro byznys v Ústeckém kraji je letos Chomutov

ČRo – sever.cz str. 00 informacezeseveru Dagmar Cestrová V Ústí nad Labem byla 21. září vyhodnocena celostátní srovnávací anketa Město pro byznys. Ta v celé republice hodnotila, jaké prostředí města pro podnikání vytvářejí. Ukázalo se, že města v Ústeckém kraji se sice snaží odbourávat byrokracii a vycházet podnikatelům a živnostníkům vstříc, ale zároveň se tu také nejvíce dotázaných setkalo s korupcí. Nejlépe se z Ústeckého kraje v anketě umístil Chomutov. Z ankety vyplynuly i jiné informace – nejvíce úředních hodin nabízí Bílina na Teplicku, řada měst má na svých webových stránkách řadu užitečných informací, které podnikatelům a živnostníkům šetří čas… Z celé České republiky se ale právě v Ústeckém kraji nejvíce lidí setkalo s korupcí.Radnice si závažnost korupce uvědomují a snaží se jí řešit. V řadě kritérií ale vyšel lépe než jiné regiony – města například rychleji než jinde vyřizují dotazy podnikatelů nebo nabízejí schůzky s úředníky i mimo otevírací dobu.Pro Chomutov je vítězství v anketě potvrzením jeho kvalit – už loni se totiž umístil na druhém místě. Letos druhou příčku obsadil Žatec, třetí je Ústí nad Labem.