Městem pro byznys se znovu stal Humpolec. Jihlava je třetí

Humpolec – Na podnikatelský trůn se vrací Humpolec.

Po roční odmlce město opět v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys za rok 2017 dominovalo. Za deset let existence soutěže vyhrál Humpolec v kraji poosmé.

Známá jména měst jsou znovu na dalších místech v popředí aktuálního žebříčku, na němž figuruje patnáct vysočinských sídel. Za Humpolcem skončil druhý Pelhřimov (zvítězil před rokem), třetí v pořadí je Jihlava (vítězka za rok 2010) a těsně pod pomyslnými stupni vítězů stanul Pacov na Pelhřimovsku, který byl za deset let třikrát mezi nejlepšími třemi vysočinskými městy. Výzkum se zaměřuje z různých hledisek na to, jak jsou v dané obci kvalitní podmínky pro podnikání. Při sčítání výsledků pro Humpolec mluvilo mimo jiné to, že jde o město, které má nejvyšší podíl podnikatelů a také druhý nejvyšší podíl právnických osob v kraji na počet svých obyvatel.

Pátá v pořadí byla Světlá nad Sázavou, šestý skončil Žďár nad Sázavou, sedmý je Havlíčkův Brod, osmá Třebíč, deváté je Velké Meziříčí, desátá Bystřice nad Pernštejnem, Náměšť nad Oslavou je jedenáctá, dvanáctá Telč, třináctá Chotěboř, čtrnácté Nové Město a patnácté Moravské Budějovice.

Zdroj: Jihlavský deník, 12. 4. 2018