Městem pro byznys Jihočeského kraje pro rok 2017 se stal Písek

Petra MATOUŠKOVÁ, moderátorka

——————–

Městem pro byznys Jihočeského kraje pro rok 2017 se stal Písek. Hodnotitelé výzkumu z agentury Communa ocenili například nízkou nezaměstnanost ve městě a vysoký podíl firem. Druhé místo obsadil Jindřichův Hradec, který ovládl předchozí dva ročníky. Písecký místostarosta Jiří Hořánek z hnutí ANO vidí úspěch hlavně v komunikaci radnice směrem k podnikatelům.

Jiří HOŘÁNEK, místostarosta Písku /ANO/

——————–

Snažíme se, abychom například veřejné zakázky, které jsou i pod limitem soutěžního zákona, zveřejňovali.

Matěj VODIČKA, redaktor

——————–

Podle starosty Jindřichova Hradce Stanislava Mrvky z ČSSD si město druhé místo vysloužilo díky vysokému podílu investic.

Stanislav MRVKA, starosta Jindřichova Hradce /ČSSD/

——————–

V letošním roce jsem to počítal, máme 32 % investičních peněz v rozpočtu města, takže to je důležitý samozřejmě pro rozvoj.

Matěj VODIČKA, redaktor

——————–

Vyhlášení celostátní výsledků bude 18. dubna v pražské galerii DOX. Z Českých Budějovic Matěj Vodička, Český rozhlas.

Zdroj: ČRo České Budějovice, 28. 3. 2018