Městem pro byznys je Nová Paka

Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve 205 obcích České republiky a 22 městských částech Hlavního města Prahy, zvítězilo v roce 2011 město Nová Paka. (Ilustrační foto: © Mediafaxfoto.cz )

[1] [0] [0]

PRAHA / 14:38, 29. 11. 2011

Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí ve 205 obcích České republiky a 22 městských částech Hlavního města Prahy, zvítězilo v roce 2011 město Nová Paka. V úterý o tom informovali vyhlašovatelé soutěže.

„Cenu jsme získali hlavně díky tomu, že lidé u nás mají odvahu podnikat,“ řekl Rudolf Cogan, starosta města Nová Paka. „Na konci minulého roku jsme zrušili městkou policii, což nám určitě sebere body do dalšího roku, ocenění si proto velmi vážím,“ doplnil.

Nová Paka se posunula do čela celostátního žebříčku z loňského druhého místa především díky velmi vysokému hodnocení v oblasti kvality lokality. V ní se mimo jiné zohledňuje stabilita krajiny, počet registrovaných pacientů na jednoho lékaře a kriminalita.

Na druhém místě se v letošním ročníku umístil Humpolec, který loni skončil na 24. místě. Nabízí nadprůměrnou kapacitu ubytovacích zařízení a radnice dosáhla dobrých výsledků v testech elektronické komunikace.

Na třetím místě skončilo Nové Město nad Metují, jehož radnice je podle vyhlašovatele soutěže úspěšná v čerpání eurodotací.

Speciální cenu Eurovia CS, ve které partner výzkumu ocenil město s nadprůměrnými výsledky v některých z dílčích kategorií, získalo město Chomutov. „Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy udělujeme Chomutovu za jeden z nejnižších ratingů zadluženosti, nadprůměrný počet úředních hodin, podporu veřejné dopravy, úspěšné získávání evropských dotací a vynikající výsledky v pěti vlnách elektronické komunikace,“ uvedl Martin Borovka, generální ředitel Stavební skupiny Eurovia CS.

Autor: Denisa Křížová

URL| http://www.mediafax.cz/ekonomika/3969838-Mestem-pro-byznys-je-Nova-Paka