Městem pro byznys je na Vysočině znovu Humpolec

23. 10. 2013, 5plus2.cz

“Za tímto oceněním stojí dobrá infrastruktura, vyšší mzdy, nízký počet uchazečů o práci, dostatek studentů v odborném vzdělávání a vstřícní úředníci,” uvedl starosta Humpolce Jiří Kučera.

Jeho město zvítězilo v obou hodnocených oblastech, tedy v přístupu veřejné správy i hodnocení podnikatelského prostředí. Druhý Pelhřimov sice zaostává ve vstřícnosti a odborné kompetenci úředníků, ale stojí si dobře v podílu nezaměstnaných nebo poplatku za prodejní stánek. Třetí Velké Meziříčí se pak může pochlubit rychlostí vyřizování agendy, elektronickou komunikací s podnikateli či rozsahem úředních hodin.

Součástí projektu Město pro byznys je letos také Cena týdeníku Ekonom za přínosnou spolupráci s radnicí. Ta vyzdvihuje firmy, jež pro své město dělají víc, než je náplň jejich práce. Firmy nominují samotní starostové. Na Vysočině cenu získal humpolecký Rodinný pivovar Bernard.