Města z Tachovska si vedla dobře v ekonomické anketě

24.10.2011 Tachovský deník str. 02 Tachovsko
JIŘÍ KOHOUT
Tachovsko ­ Druhé a třetí místo v celkovém pořadí Plzeňského kraje patří Tachovu a Stříbru v ekonomické anketě Město pro byznys. Anketu každoročně pořádá český ekonomický týdeník a obě města z našeho okresu již několikrát patřila mezi nejlepší.
V anketě, do které je zahrnuto patnáct měst Plzeňského kraje s tzv. pověřenými úřady třetího stupně, se hodnotí několik kritérií. Například podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, přístup veřejné správy, cenové podmínky a v neposlední řadě průzkum mezi podnikateli.
Tachov byl nejlepším městem v kraji v hodnocení přístupu veřejné správy, naopak nejhorší byl v otázce pracovního trhu. Druhé místo získal Tachov v hodnocení kvality lokality.
Stříbro vyhrálo průzkum mezi podnikateli, třetí bylo v cenových podmínkách a stejné umístění dosáhlo v hodnocení kvality lokality. Nejhorší umístění Stříbra bylo v přístupu veřejné správy, kde skončilo město na dvanáctém místě.
Celkově v anketě zvítězily Klatovy, druhý byl Tachov, třetí Stříbro.
Další pořadí: 4. Domažlice, 5. Blovice, 6. Rokycany, 7. Plzeň, 8. Kralovice, 9. Sušice, 10. Nýřany, 11. Horšovský Týn, 12. Přeštice, 13. Stod, 14. Nepomuk, 15. Horažďovice.

Region| Západní Čechy