Města z novojičínského okresu i letos zabodovala

Již čtyřikrát, naposledy v minulém ročníku z uskutečněných osmi, skončilo na první příčce žebříčku hodnocených měst v Moravskoslezském kraji město Odry. Tentokrát obsadil první příčku Třinec. I tak ale Odry skončily na skvělém druhém místě, podobně jako třetí místo sluší Frenštátu pod Radhoštěm.
Podle hodnotitelů ve výzkumu, který vyhlašuje týdeník Ekonom, se Odry drží mezi nejlepšími městy hlavně díky nejvyššímu podílu velkých zaměstnavatelů, pozitivním výsledkům v hodnocení hospodaření radnice a velmi dobře analytici hodnotili také obsah webových stránek města.

„Podnikatelé jsou stavebním kamenem každého města. My ty naše podporujeme, oslovujeme a jsme rádi, když mají zakázky, protože právě místní živnostníci a firmy znají město a okolí nejlépe a vždy skvěle vyhodnotí situaci. I z těchto důvodů jim věnujeme velkou pozornost a snažíme se vytvářet co nejlepší podnikatelské prostředí,” uvedl Libor Helis starosta Oder na setkání Svazu měst a obcí, kde bylo vyhlášení výsledků výzkumu.

Třetí Frenštát pod Radhoštěm boduje především kvalitním iRatingem a nejlepším hodnocením v testu elektronické komunikace. „Vedení města si zakládá na otevřené a kvalitní vnitřní i vnější komunikaci. Nově byl založen odbor vnějších vztahů pro zlepšování komunikace s obyvateli, tedy i podnikateli. Úspěch však stojí především na kvalitních pracovnících úřadu a na neustálém vzdělávání v nejrůznějších oborech, včetně informačních technologií,” sdělila Iva Vašendová, vedoucí Odboru vnitřních vztahů Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Z 22 měst s rozšířenou působností v Moravskoslezském kraji je jich pět z Novojičínska. Nový Jičín se umístil v žebříčku na dvanáctém místě, Bílovec skončil sedmnáctý a Kopřivnice dvacátá. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.”

Zdroj:10.4.2016 denik.cz str. 00 Moravskoslezský krajURL| http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/mesta-z-novojicinskeho-okresu-i-letos-zabodovala-20160410-jnbd.html