Litovel je nejlepším městem pro podnikatele

19. 11. 2013, 5plus2

Svou roli mohlo sehrát i opravené náměstí v Litovli.

Litovel získala titul Město pro byznys díky mnoha kritériím, jako je ekonomický rozvoj, vysoký počet lékařů, nízká nezaměstnanost nebo vysoká odbornost městských úředníků. Celkem bylo hodnocených kritérií pro každou obec 42.

“Naší předností je napojení na dálniční síť, u které leží průmyslová zóna. Navíc jsme průmyslové město především v potravinářství a strojírenství. To zakořenilo tradiční dovednosti a znalosti u místních obyvatel,” myslí si starosta Litovle Zdeněk Potužák.

Důelžitým prvkem, který soutěž hodnotila, byla finanční stabilita obcí. “Oproti předchozímu roku došlo v Olomouckém kraji k mírnému nárůstu zadlužení v přepočtu na obyvatele, a to téměř na 6400 korun, což představuje meziroční zvýšení o více než osm procent,” upozornila Věra Kameníčková ze společnosti CRIF, která zpracovávala část výzkumu.

V soutěži bylo zařazeno celkem 205 obcí a 22 městských částí Prahy.