Liberec má největší dotační úspěchy i chválu podnikatelů

17. 10. 2013, parlamentnilisty.cz

Na celkový úspěch mezi desítkou nominovaných měst to sice nestačilo, protože sama podstata projektu více nahrává menším městům, ale i tak Liberec skončil na pěkném 7. místě. “Krom prvenství ve všech jednotlivých kategoriích si vážím toho, že město od týdeníku Ekonom získalo uznání za vytváření podmínek pro podnikání, a to na základě největšího podílu právnických osob. Kategorie, v nichž město patřilo k průměru, jsou pro nás výzvou do budoucna,“ komentoval výsledky projektu Město pro byznys náměstek primátorky Kamil Jan Svoboda, který se ve středu 16. října zúčastnil slavnostního vyhlášení výsledků v libereckém Grand Hotelu Zlatý lev.

V celkovém pořadí měst v Libereckém kraji byl v letošním roce nejúspěšnější Železný Brod. Města se ve srovnávacím průzkumu hodnotí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy, přičemž právě druhou jmenovanou oblast mohou radnice samy ovlivnit. A Liberec byl v tomto ohledu úspěšný.

Projekt Město pro byznys se letos konal už pátým rokem. Týdeník Ekonom v něm hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města Prahy. V letošním roce byla součástí projektu také Cena týdeníku Ekonom, která vyzdvihuje firmy, jež pro své město dělají víc, než je jejich náplň práce. Z firem, které nominují sami starostové, byla v kraji nejúspěšnější společnost CHARVÁT, AXL ze Semil.