Lázně ukáže Mariánská cesta

Město pro byznys Karlovarského kraje podle týdeníku Ekonom, uznání za Vytváření podmínek pro podnikavé občany a titul Město a podnikatelé na jedné lodi pro společnost Ambassador Group provozující hotely Esplanade a Agricola. Mariánské Lázně loni opakovaně získaly několik významných ocenění. „Je to důkazem toho, že nejsme mrtvým městem, ale naopak, že se zde podnikání daří a jsme také dobrým místem pro život,“ pochvaluje si starosta Zdeněk Král.
Město proplouvá ekonomickou krizí, noví investoři zahájili své projekty a také stávající firmy obhájily své pozice na trhu. „Zahraniční hosté neztratili o Mariánské Lázně zájem. Teď už jde jen o to, jak všeho dokážeme společně využít pro další rozvoj města,“ říká Král.
Největším problémem Mariánských Lázní se v tuto chvíli jeví potřeba navýšení příjmové stránky, výdaje na údržbu lázeňského města jsou totiž nesrovnatelně vyšší, než údržba stejně velkého, ale ne lázeňského místa. Přesto se také letos chystají na projekty, které mají ještě víc zatraktivnit město pro jeho občany i návštěvníky.
V první řadě to bude nová základní umělecká škola, která vznikne nákladnou přestavbou bývalé obchodní akademie. „Cílem tohoto projektu je vytvořit moderní a přívětivé prostory pro výuku nejrůznějších uměleckých, pohybových a hudebních oborů v centru města, hned vedle Základní školy Jih,“ říká Král.
Také městský bazén projde další etapou modernizace a rozšíření počtu atrakcí a vybudování venkovní části. Zahájena bude i výstavba páteřní cyklostezky přes celé město, jež naváže na hustou síť okolních cyklostezek, které vedou až do Německa a pokračovat bude i revitalizace a zkrášlení městských parků, v nichž přibude nové sousoší z galerie slavných návštěvníků města.
Lázně nezapomínají ani na svou prezentaci na podporu destinace jako světoznámého lázeňského místa s velmi bohatou historií. „Tento směr chceme podtrhnout svou aktivní účastí v mezinárodním projektu Mariánská cesta,“ připomíná starosta lázní městskou značku na nové turistické trase.
Do formy prezentace patří také úspěšné dokončení přípravných kroků pro sériovou nominaci Mariánských Lázní v rámci projektu „Velké lázně Evropy“ k zápisu na seznam světového dědictví Unesco.