Lanškroun chce být městem pro byznys

27. 11. 2013, denik.obce.cz

Krajské výsledky srovnávacího průzkumu budou vyhlášeny 27. listopadu v Pardubicích. Lanškroun má medailové ambice.

Hodnotí se stabilita městských financí a to zejména v oblasti likvidity, ratingu a dluhové služby, ale také přístup a odbornost úředníků či infrastruktura města.

V soutěži Město pro byznys se Lanškroun umístil už dvakrát. V roce 2009 byl vyhodnocen jako město s nejvyšší kvalitou lokality v Pardubickém kraji. V roce 2010 se dělil o druhé a třetí místo celkového hodnocení s Pardubicemi.

„Ač to tak často na první pohled nevypadá, úředníci a vedení radnice dělají vše pro to, aby se firmám i živnostníkům v Lanškrouně dobře podnikalo. Pokud tato naše často mravenčí práce bude kladně ohodnocena i v soutěži, bude to pro nás potvrzení, že jdeme dobrou cestou,“ uvedla starostka města Stanislava Švarcová.

Vize města v jeho strategickém plánu zní „Lanškroun – jednička pro aktivní život a podnikání“. Radnice si jejím přijetím stanovila svůj hlavní cíl – podporovat podnikatelský duch města. Ten dýchne na každého návštěvníka Lanškrouna hned při první návštěvě města. Vedení města je na podnikatelskou úroveň Lanškrouna hrdé. Zároveň si uvědomuje, že je třeba zaměstnancům lanškrounských firem i jejich dětem nabízet různorodé, zajímavé a hlavně kvalitní volnočasové aktivity. Rada města se setkává s představiteli

největších zaměstnavatelů ve městě, zajímá se o jejich podnikatelské záměry, o jejich potřeby a také o další možnosti rozvoje spolupráce mezi radnicí a firmami sídlícími ve městě.

„Čím dál tím více při setkáních s lanškrounskými podnikateli vnímám jejich sounáležitost s městem a ochotu pomoci či poradit i při řešení strategických otázek vývoje města,“ ocenila spolupráci s místními firmami starostka města.