Kyjov je nejlepším místem pro podnikání na jižní Moravě

Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka
——————–
Kyjov je nejlepším místem pro podnikání na jižní Moravě. Vyplývá to z výzkumu Město pro byznys 2015. K vítězství pomohly Kyjovu nízké ceny stavebních pozemků a bytů. Velký počet učňů a studentů nebo třeba druhá nejnižší cena za vodné a stočné v kraji. Ještě před třemi lety přitom bylo město až na 15. příčce.

František LUKL, starosta, Kyjov /nez./
——————–
My jsme v posledním období zintenzivnili komunikaci se zaměstnavateli tohoto regionu, pravidelně se s nimi setkáváme a hledáme společné témata, kde bysme si mohli takto vzájemně pomoci. A tím konkrétním úkonem, který jsme takto společně zrealizovali, byla nová příjezdová cesta do šroubáren.

redaktorka
——————–
Město Kyjov navíc hledá nové lokality pro další rozvoj podnikatelských aktivit. A současně zlepšuje ty stávající. Třeba tento most vede do jedné z průmyslových zón. Je ale úzký. Město ho proto za 10 milionů korun rozšíří. Denně tudy totiž projedou desítky kamionů.

Zdroj:30.3.2016ČT1str.0218:00Události v regionech-Brno