Kyjov dostal cenu za strážníky i hospodaření

Slovácko – regionální týdeník str. 01 Titulní strana (šmý) Kyjov – V poli poražených zůstala už podruhé města okresu Hodonín v každoročním klání Město pro byznys. Do první trojky v Jihomoravském kraji se nedostala, ale Kyjov má alespoň dílčí ocenění. Partner výzkumu Eurovia CS vybral město s nadprůměrnými výsledky v některé z dílčích kategorií. „Speciální ocenění za dobrý přístup veřejné správy udělujeme Kyjovu za vysoký počet městských strážníků a za vyrovnané hospodaření,“ informoval ředitel jednoho ze závodů Eurovia CS Martin Řehořek. Klání Město pro byznys hodnotí města v jednotlivých krajích a poté i celostátně. Věnuje se celkem padesáti kritériím. V prvních dvou ročnících soutěže měl region vždy na pomyslných stupních vítězů zástupce. Celkově třetí byl předloni Hodonín, dokonce druhý byl v roce 2008 Kyjov.