Která města v kraji jsou nejlepší pro byznys? Prvenství vydobylo Hradiště

ZLÍNSKÝ KRAJ – Uherské Hradiště získalo v krajském kole celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys roku 2019 první místo. Hned za něj se zařadil Rožnov pod Radhoštěm a bronz putoval do Holešova. Ocenění byla ve středu rozdána ve Zlíně.

Uherské Hradiště nabízí stabilní podnikatelské prostředí
Hradiště se může chlubit nadprůměrným podílem firem, prvenství si drží v bytové výstavbě a má vysoce nadprůměrný počet studentů a učňů v odborném vzdělávání. V části zohledňující přístup veřejné správy výborně obstála radnice. Ta měla kvalitní výsledky v testu elektronické komunikace, v podpoře webových stránek i v rámci úředních hodin.
Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line
Letošní umístění si starosta města Stanislav Blaha pochvaloval. „Jsem překvapený, protože naše město ještě v této soutěži v rámci kraje nevyhrálo. Takové zlepšení je pro mě signálem, že podmínky k životu i podnikání jsou v Uherském Hradišti stále lepší. V letošním roce intenzivně pracujeme na tom, abychom spustili coworkingové centrum, což bude velmi vhodné a výhodné hlavně pro začínající podnikatele. V Hradišti je spousta lidí s dobrými nápady a my jim chceme umožnit, aby komunikovali s lidmi, kteří už mají své zkušenosti a aby se tak vyhnuli problémům, se kterými se už potýkal někdo před nimi,“ sdělil starosta.
Rožnov vyniká přístupem veřejné správy, Holešov má dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost
O stříbro pro Rožnov pod Radhoštěm se značně zasadil přístup místních úřadů. Oceněna byla přehlednost webových stránek i elektronická komunikace, ve které dosáhl krajského prvenství. Přibývá tu podnikatelů, pozitivní jsou také nízké ceny stavebních pozemků.
Holešov získal třetí místo i díky dlouhodobě nejnižší nezaměstnanosti. Výrazně tu přibývá obyvatel a skvělá je i dopravní dostupnost. Město se může chlubit nejvyšším podílem investičních dotací na celkových příjmech, podnikatele zas jistě potěší nejnižší daň z nemovitosti. Radnice myslí i na kulturu a sport, příkladem jde i v opatření proti suchu.
Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí s rozšířenou působností v republice. Analytici agentury Datank, který za výzkumem stojí, rozdělují hodnocení do dvou hlavních kategorií, a sice podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. K vyhodnocení slouží statistiky i dotazníkové šetření mezi podnikateli.

Zdroj: novinykraje.cz, 28. 8. 2020