Kroměříž je městem, v němž se daří obchodu

Kroměříž je městem, v němž se daří podnikání a obchodu. Alespoň tak to vyplývá z výsledků srovnávacího výzkumu s názvem Město pro byznys. „Kroměříž získala ocenění díky dobré podpoře podnikání, úspěšnému čerpání evropských dotací a nejnižší dani z nemovitosti,“ informovala Právo mluvčí kroměřížského městského úřadu Jaroslava Sílešová. Na druhém místě skončil loňský vítěz Holešov, třetí příčka patří Zlínu.

Hodnotitelé v Kroměříži ocenili rozsah úředních hodin živnostenského úřadu, vodné a stočné a daň z nemovitosti. Ve všech těchto kritériích bylo město nejlepší v kraji. Dalšími předpoklady vítězství byly vysoký podíl velkých zaměstnavatelů a úspěšné čerpání dotací z Evropské unie. Kladem je i to, že radnice nastavila velmi nízké poplatky, například poplatek za stánek či ze vstupného.

Holešov zaujal dlouhodobě nízkou nezaměstnaností, město má druhý nejvyšší podíl investičních výdajů i druhý největší objem získaných dotací z EU. Jako nejlepší v kraji pak byl hodnocen obsah jeho webových stránek. Třetí Zlín bodoval v hodnocení přístupu radnice k podnikatelům.

Město má nejvyšší podíl výdajů věnovaných na silniční veřejnou dopravu a místní poplatky a daň z nemovitosti jsou radnicí nastaveny na nízkou úroveň.

Zdroj:11.4.2016-Právostr.15Střední a východní Morava (jr)//Regionalni mutace| Právo – střední a východní Morava