Klatovy jsou rájem podnikatelů

7.10.2011 Klatovský deník str. 01 Titulní strana
DANIELA LOUDOVÁ
Sušice má nejnižší kriminalitu v Plzeňském kraji a v Klatovech se nejlépe podniká

Klatovsko – Nejlepší podmínky pro podnikatele mají v Plzeňském kraji Klatovy. Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys se v konkurenci patnácti měst umístily Klatovy na prvním místě. Obce se ve výzkumu hodnotily na základě padesáti kritérií, která byla rozdělena do šesti oblastí ­ podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.
„Máme z tohoto ocenění radost a je o to větší, že se v tomto výzkumu hodnotí rozsáhlé spektrum, ve kterém jsme dokázali uspět. V některých oblastech jsme na vysokém standardu, v některých v průměru. Proto nám vypracované materiály pomohou i jako zpětná vazba, pomocí které se můžeme dále zlepšovat,“ řekl Deníku místostarosta města Klatovy Václav Chroust.
Někteří živnostníci s tímto oceněním souhlasí. „Podnikám v Klatovech už jedenáct let a musím říci, že to jde dobře. I když podle mě, je to asi ve všech městech stejné,” sdělil Zdeněk Kraus, který se zabývá instalatérstvím.
Bohužel tento názor nesdílejí někteří majitelé restauračních zařízení v Klatovech. „Nemyslím si, že by si naše město tohle ocenění zasloužilo, protože nám novými vyhláškami spíše hází klacky pod nohy. Pořádáme u nás různé akce, lidé se chtějí bavit, ale já je musím o půlnoci vyhnat. Takže nás, co podnikáme v tomto oboru, město rozhodně nepodporuje, právě naopak,” uvedl odpovědný vedoucí Pilsner Urquell Original Restaurant Střelnice Juraj Turis.
Oceněno bylo také město Sušice, kterému bylo uděleno dílčí uznání za nejnižší kriminalitu ve městě. „Jsme rádi, že jsme toto uznání dostali, moc nás to těší. Svědčí to především o tom, že je v našem městě dobrá spolupráce městské i státní policie a právě jim také patří největší dík. Snažíme se, jak jsme slibovali, kriminalitu snižovat. Hlavní je neusnout na vavřínech a pokračovat tak dále, aby se občané cítili bezpečně,” zhodnotil starosta města Sušice Petr Mottl.

Region| Západní Čechy