Kdo podporuje nejvíc předškolní vzdělávání? Je to Lipník

Mladá fronta DNES str. 04 Kraj Olomoucký
(roh)

LIPNÍK NAD BEČVOU Které město v Olomouckém kraji nejvíce podporuje předškolní vzdělávání? Podle odborníků je to Lipník nad Bečvou. Právě ten získal 1. místo v prestižní anketě Město pro byznys Olomouckého kraje 2011 ve speciální kategorii. Vyhlašuje ji týdeník Ekonom. Lipník bodoval díky počtu míst v mateřské škole připadajících na jednoho obyvatele.
Kromě toho si Lipník odnesl v rámci hodnocení další prvenství, tentokrát v množství památek na kilometr čtvereční.
„Je to pro nás nádherná zpráva,“ komentuje úspěch Lucie Žídková, vedoucí odboru školství a kultury městského úřadu Lipník nad Bečvou. „Snažíme se vyhovět všem maminkám a umístit pokud možno všechny děti nad tři roky v mateřských školách. Navíc naše školy postupně procházejí rekonstrukcemi, a tak i prostředí je rok od roku lepší,“ dodává.
Lipník navíc podle ní obsadil v rámci hodnocení také první místo v množství památek na jednom kilometru čtverečním. „Jsme po Olomouci jediná památková rezervace. Vítězstvím jsme dostali další potvrzení, že Lipník je starobylé město plné krásných památek a zákoutí,“ pochvaluje si zdejší starosta Miloslav Přikryl.
Hlavní kategorii v anketě Město pro byznys letos obsadil Prostějov. Loňské prvenství obhájil zejména za dobré výsledky v přístupu veřejné správy. Nejlépe ze všech měst Olomouckého kraje si Prostějov vedl také u podnikatelů. Ti v telefonickém výzkumu hodnotili podnikatelské prostředí, přístup městského úřadu nebo dostupnost vhodné pracovní síly.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – střední Morava