Kde se dá nejlépe podnikat? Na Vysočině již posedmé vyhrál Humpolec

Hliník věděl, proč se odstěhovat do Humpolce. Podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys je totiž Humpolec vůbec nejlepší místo pro podnikání na Vysočině. V krajském kole výzkumu zvítězil již posedmé. Také na dalších dvou příčkách se umístila sídla na Pelhřimovsku. Druhou příčku obhájil Pelhřimov a třetí skončilo město Pacov. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom.

Humpolec se drží v čele krajské tabulky i díky vysokému podílu podnikatelů, firem a velkých zaměstnavatelů. Dlouhodobá nezaměstnanost mezi obyvateli je nejnižší v celém kraji. Radnice podle výzkumu také poměrně dobře hospodaří a její náklady na dluhovou službu jsou na nízké úrovni. „Mám radost z toho, že se výčtem našich vítězství dokazuje, že to děláme dobře,“ řekl humpolecký starosta Jiří Kučera (ODS).

Pelhřimovu pomohl obhájit druhé místo největší podíl podnikatelů a druhý největší podíl firem. Také v tomto městě je nízká nezaměstnanost, důležitým faktorem při hodnocení byl také velký objem dotací získaných z Evropské unie.

Pacov se dostal na třetí místo z předchozí šesté pozice, i vzhledem tomu, že prokázal největší nárůst ekonomických subjektů. K rozvoji podnikání v tomto městě pomáhají nízké ceny bytů a stavebních pozemků.

Srovnávací výzkum Město pro byznys vyhodnocuje poosmé podnikatelské prostředí v 205 obcích s rozšířenou působností v ČR a v městských částech Prahy. Polovina z 34 hodnocených kritérií je zaměřena na podnikatelské prostředí, zbývající mapují přístup veřejné správy. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

2.3.2016 blesk.cz str. 00 Události//URL| http://www.blesk.cz/clanek/377824/kde-se-da-nejlepe-podnikat-na-vysocine-jiz-posedme-vyhral-humpolec