Kde je podnikatelům veselo? Přece ve Veselí

8. 11. 2013, Mladá fronta DNES

Snažíme se o dobrou komunikaci s podnikateli založenou na vzájemné důvěře. To se projevuje například zapojením místních podnikatelů v komisi pro rozvoj města a v komisi cestovního ruchu. A samozřejmě se snažíme s podnikateli debatovat nad změnami územního plánu,“ popsal snahy radnice místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolařík.
Dobré zkušenosti potvrzují i sami místní podnikatelé. „S radnicí máme rozjetých řadu společných projektů, které nahrávají turistickému ruchu. Má z něj prospěch spousta podnikatelů v okolí. Dohromady jsme budovali například některé nezbytné vybavení pro lodě nebo sociální zařízení,“ vysvětlil například provozovatel přístavu na Baťově kanálu Lukáš Habarta.
Druhé místo získal ve studii Vyškov. „Uspěl v testu elektronické komunikace, vedení radnice se daří ekonomicky rozvíjet město. Vyškov má navíc vysoký počet lékařů a nízké ceny za svoz odpadu,“ vyjmenovala výhody bývalého okresního města mluvčí srovnávacího projektu Helena Pirnerová. Třetí Hustopeče se podle ní mohou pochlubit například krátkou vzdáleností k dálnici.
Naopak až dvanácté z jednadvaceti porovnávaných jihomoravských měst skončilo Brno. Odborníci ve srovnávacím výzkumu hodnotí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. 10. prosince vyhlásí výsledky celostátního kola soutěže.

***

FAKTA Nejlepší podmínky pro podnikání pořadí jihomoravských měst 1. Veselí nad Moravou 2. Vyškov 3. Hustopeče 4. Slavkov u Brna 5. Kyjov 6. Mikulov 7. Bučovice 8. Hodonín 9. Znojmo 10. Tišnov 11. Blansko 12. Brno