Hustopeče se pyšní značkou podnikatelského města

Břeclavský deník str. 03 BŘECLAVSKO
(liv)

Hustopeče – Hustopeče od včerejška platí za druhé nejlepší město pro byznys na jižní Moravě. Výsledky pochází z nezávislého výzkumu, jenž zahrnul jednadvacet jihomoravských obcí.
„Podařilo se nám skloubit dvě důležité věci: průmyslovou výrobu a turismus. Fungují u nás stabilní společnosti, což zlepšuje zaměstnanost. Pečlivě se věnujeme rovněž propagaci města,“ řekl místostarosta Hustopečí Libor Sadílek. Aby město za rok druhou příčku minimálně obhájilo, chtějí jeho představitelé zapracovat na slabinách, o nichž už nyní podle Sadílka ví. „Rádi bychom zlepšili například otevírací dobu městského úřadu. Lidé, již nestihnou přijít v úřední den, by se mohli k návštěvě objednat,“ oznámil místostarosta. Je přesvědčený, že kladnému hodnocení napomohly i nízké ceny nemovitostí. Vyhlášení celorepublikového žebříčku 227 obcí výzkumu Město pro byznys proběhne čtyřiadvacátého listopadu v Praze. Obce prochází hodnocením na základě padesáti kritérií rozdělených do šesti oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, kvalita veřejné správy, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli.

Region| Jižní Morava