Hranice jsou vstřícné, Lipník má nejnižší ceny pozemků

17. 11. 2013, 5plus2

Hranice se ve výzkumu Město pro byznys umístily na druhém místě. Ilustrační foto. Foto: Naďa Jandová, 5plus2

Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který už šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města, obsadily Hranice druhé místo a Lipník nad Bečvou byl třetí. Výzkum zpracovala agentura Datank.

“Druhé místo patří Hranicím, které mají dobrou finanční stabilitu nebo vstřícné a ochotné chování úředníků. Třetí Lipník nad Bečvou se může pochlubit nejnižšími cenami bytů a stavebních pozemků či vysokým počtem strážníků,” informovala mluvčí výzkumu Helena Pirnerová.

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. “Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice ovlivnit,” upřesnila Helena Pirnerová. Pořadí vstřícnosti měst v Olomouckém kraji

1. Litovel
2. Hranice