Hlučín bodoval v ekonomickém žebříčku

26. 11. 2013, Region Opavsko

Hodnocení se provádí na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z oblastí se na výsledném hodnocení podílí vahou 50 procent. Město pro byznys tak zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. V rámci kritéria podnikatelského prostředí se mimo jiné hodnotí cena za odvoz odpadu, znečištění ovzduší, nezaměstnanost nebo ceny stavebních pozemků. V oblasti přístupu veřejné správy byla mezi kritérii úspěšnost při získávání dotací, hospodaření radnice, úřední hodiny, vstřícnost a ochota úředníků nebo jejich odborná kompetence. Letos v celkovém krajském žebříčku skončil Hlučín třetí a v jeho závěru se umístila Opava. Šestou příčku obsadil Vítkov a Kravaře skončily devatenácté. „Myslím, že jde o naše dlouhodobé úsilí přizpůsobit fungování radnice potřebám občanů. Nedávno jsme zavedli rezervační systém, který umožňuje lidem domluvit si schůzku na úřadě na konkrétní termín. Úřední hodiny máme všechny pracovní dny a snažíme se vyřizovat záležitosti občanů v co nejkratším termínu,“ přibližuje pozadí úspěchu tajemnice městského úřadu Jiřina Pudichová.