Frýdek-Místek uspěl jako Město pro byznys

Frýdek-Místek – Město Frýdek-Místek, které vloni skončilo těsně pod nejvyšší příčkou, se letos dočkalo.

V Moravskoslezském kraji zvítězilo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys.

Stříbro bere Český Těšín, vítěznou trojici doplňuje Frýdlant nad Ostravicí. Výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank, hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností.

 Podle výzkumu se může město Frýdek-Místek pochlubit vysokým podílem malých a středních firem stejně tak dobrou dopravní dostupností. „Daří se nám zde firmy udržet a snažíme se také získat nové lokality vhodné pro podnikatelské účely, například v bývalém areálu Arceloru v části Lipina. Nedílnou součástí dobrého podnikatelského prostředí je také otevřený přístup veřejné správy k podnikatelům, ať už se týká úředních hodin nebo informací o volných lokalitách a prostorech vhodných k podnikání či veřejných zakázkách zveřejňovaných na webu města,“ řekl náměstek primátora Jakub Míček.

Ve Frýdku-Místku a jeho správním obvodu je přes jednadvacet tisíc podnikatelů. Průmyslové zóny v Chlebovicích a Lískovci jsou stále plně obsazeny a nabízejí práci tisícovce lidí. „V budoucnu bychom rádi získali pozemky společnosti ArcelorMittal, které jsou vedeny jako brownfield a mohly by být využity pro sklady a průmyslovou výrobu,“ doplnil primátor Michal Pobucký. Městu by měl pomoci také například budovaný obchvat. Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Ve výzkumu bronzový Frýdlant nad Ostravicí vyniká v ekonomických ukazatelích. Blýskl se vysokými kapitálovými výdaji, vysokou likviditou a také v rámci kraje nízkou dluhovou službou.

Zdroj: Frýdecko-místecký a třinecký deník, 29. 3. 2019