Energetický starosta je ze Skutče

Pardubický kraj, Skuteč – Během pražského vyhlášení celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys byla udělena cena Energetický starosta roku. Uděluje ji společnost Amper Holding za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec.

“Energetickým starostou roku 2017 se stal Pavel Bezděk ze Skutče. Starostovi se povedlo realizovat projekt EPC (úsporná opatření financovaná z dosažených úspor), který ušetří ročně 1,3 milionu korun. Energeticky úsporná opatření se ve Skutči týkají základních škol, mateřské školy, SeniorCentra a plaveckého bazénu.

„Udělené ceny si velice vážím a chápu ji především jako ocenění celého vedení města, které již tři roky požaduje sledování hospodaření s energiemi, ať už nákup elektrické energie, plynu či tepla. Podpořilo také projekt EPC s podporou ministerstva obchodu a průmyslu a díky tomu se podařilo dosáhnout zajímavých úspor ve spotřebě tepla a elektrické energie. Zároveň se nastínily další možné okruhy zaměření na hospodaření s energiemi,“ uvedl Pavel Bezděk.

Zdroj: orlicky.denik.cz, 22. 4. 2018