Dobruška slaví stříbro. Je druhým nejlepším městem pro byznys

Město v celorepublikové konkurenci bodovalo i díky příznivým cenám pozemků a bytů a nejnižší dlouhodobé nezaměstnanosti v kraji.

Dobruška – Stříbrnou medaili mezi všemi městy v Česku si vysloužila Dobruška ve výzkumu Město pro byznys 2015.

Dobruška obsadila první místo v Královéhradeckém kraji. Město se na předních místech objevuje pravidelně. V krajském klání toto sedmitisícové město zvítězilo už v letech 2012 a 2013, v roce 2014 bylo třetí.

Důvodů je hned několik. „Jde o příznivé ceny stavebních pozemků a bytů a nejnižší dlouhodobou nezaměstnanost v kraji. Nejlepší je Dobruška také v kritériích kapitálových výdajů, výdajích na dluhovou službu a v ukazateli iRatingu, který hodnotí hospodaření radnice,“ řekl za pořadatele výzkumu Jakub Splavec. Město uspělo i velkým rozsahem úředních hodin.

Starosta Dobrušky Petr Lžíčař má z dobrého umístění města radost. Konkurence se prý zvyšuje rok od roku víc a víc. Jsou prý věci, které Dobruška může ještě zlepšit, ale není jich mnoho. Kritéria hodnocení jsou totiž různá.

„Těžko můžeme město přiblížit k dálnici a podobně. Někde ještě zabrat můžeme a budeme na tom pracovat jako kolektiv,“ řekl s tím, že za úspěchem stojí hlavně zaměstnanci úřadu, kteří pracují často i nad rámec svých povinností.

První místo ve výzkumu obsadil Humpolec, druhá byla Dobruška a na třetí příčce skončil loňský vítěz – Nová Paka.

***

Výzkum hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností v Česku 22 pražských městských částí. Města jsou do výzkumu zařazena automaticky, nepřihlašují se do něj.

Zdroj:28.4.2016 Rychnovský deník str. 03 Rychnovsko//Autor:BarboraZemanováRegion| Východní Čechy