Chceme podpořit cestovní ruch

8. 11. 2013, Hodonínský deník

* V soutěži jste obsadili přední příčky už v předchozích letech, kdy jste v roce 2011 skončili na pátém místě a vloni jste si o příčku polepšili. Jaký je vůbec důvod, proč se do soutěže hlásíte?

Účast v soutěži, průzkum i samotný výsledek jsou pro nás při vyhodnocování ukazatelem toho, jak si ve srovnání s ostatními většími městy vedeme ve vztahu k podnikatelskému sektoru. Je to pro nás barometr toho, jak dobře senámdaří s podnikateli spolupracovat nebo jestlimáme naopak nějaké problémy.

* Při výzkumu pořadatelé soutěže sbírají data pomocí dotazníků, ale hovoří i s podnikateli. Jsou pro vás data, která z výzkumu vyplynou, důležitá? Zohledňujete je?

Vyhodnocení pohledu podnikatelského sektoru je důležité pro vedení každého města. Když se pokusí něco vylepšit, ať už v otázce komunikace, nebo nastavení systémů pro podporu fungování nějakých projektů. Vnašem případě jsou to například grantové projekty nebo podpora různých investičních akcí.

* Snaží se veselská radnice rozšiřovat průmyslové zóny?

Určitě. Při tvorbě nového územního plánu se snažíme vyčlenit plochy, aby mohly vzniknout další průmyslové zóny města a tím pádem i nové pracovní pozice pro místní. Druhá věc je to, že si myslíme, že do budoucnamádynamiku především oblast služeb. Unás pak konkrétně v oblasti cestovního ruchu. Tuto oblast samozřejmě chceme podpořit.