Byznys ve středních Čechách jen kvete. Ráj mají podnikatelé hlavně v Benešově a na Vinohradech

Nejvstřícnějším městem pro podnikatele je ve Středočeském kraji Benešov. V hlavním městě je to potom Městská část Praha 2. Vyplývá to z průzkumu Město pro byznys agentury Datank.

Kde jsou vstřícní, tam se dobře žije i podniká. Takovými městy jsou ve Středočeském kraji Benešov, který obhájil loňské i předloňské prvenství, dále Brandýs nad Labem-Stará Boleslav u Prahy a bronzovou je Příbram.

Podle analytiků agentury Datank si Benešov vede výborně v přístupu veřejné správy. „Skvělých výsledků město dosáhlo kvalitou radničních webových stránek směrem k podnikatelům, úspěšné bylo v testu elektronické komunikace, který prověřuje rychlost, úplnost a správnost odpovědí na fiktivní podnikatelský dotaz,“ shrnula agentura v tiskové zprávě. Benešov bodoval také velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnaností.

Středočeské auto-moto firmy zvyšují mzdy. Průměrná mzda dělníka bude i 33 tisíc korun

Starosta Benešova Petr Hostek (ČSSD) je s obhajobou titulu spokojený. „Jsme v osobním kontaktu s hlavními benešovskými zaměstnavateli,“ vysvětlil jeden z důvodů úspěchu.

Nejlepší výsledek v testu elektronické komunikace měl Brandýs nad Labem, kde také došlo k nárůstu podnikatelů. Příbram se může pyšnit vysokým podílem malých a středních firem a je také městem s velkým počtem studentů.

Byznys s chudobou. Dostat se z ubytovny je běh na dlouhou trať

V metropoli vede Praha 2

Z pražských městských částí uspěly na první místě Praha 2, na druhém Praha 1 a třetí obsadila Praha 7.

V přístupu veřejné správy je podle analytiků vůbec nejlepší ze všech městských částí Praha 2 starostky Jany Černochové (ODS). Má druhý nejvyšší podíl malých a středních firem v hlavním městě. V testu elektronické komunikace získala nejlepší výsledky. „Praha 2 se dlouhodobě snaží být ve službách pro občany a podnikatele vlajkovou lodí. Aplikujeme v tomto ohledu všechny smysluplné novinky,“ uvedl tajemník úřadu Michal Kopecký.

O koho se budou přetahovat pražské a okolní firmy v dohledné době?

Stříbrná Praha 1 má nejvyšší podíl podnikatelů. Bronzová Praha 7 je skokanem roku. Při srovnání s ostatními městskými částmi se zde daří rozvoji bytové výstavby, s čímž souvisí i nadprůměrný růst počtu obyvatel.

Výzkum hodnotil 250 měst a obcí s rozšířenou působností v celé republice.

Zdroj: nasregion.cz, 25. 3. 2018