Břeclav je pro byznys lepší

Břeclavský deník str. 03 Břeclavsko
(ewi)

Břeclav – O dvě příčky v celkovém pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Jihomoravského kraje si polepšila Břeclav. Z loňského čtrnáctého místa se posunula na dvanácté.
Velký skok město zaznamenalo hlavně v kategorii Podnikatelské prostředí. V tom byla Břeclav loni až sedmnáctá, letos se pyšní sedmým místem. „Velmi nás takové umístění těší. Budeme se i nadále snažit zlepšovat život v našem městě,“ byl spokojený starosta města Oldřich Ryšavý.
Lépe je na tom Břeclav i v kategorii Pracovní trh. Pohoršila si však v kategoriích Kvalita lokality a Cenové podmínky. Břeclav se však může pochlubit uznáním, a to za otevřenost úřadu. „Toto ocenění je pro nás signálem, že to, co jsme lidem slíbili, plníme. A všímají si toho i jiní,“ usmíval se starosta Ryšavý.
Uznání je za počet úředních hodin, popřípadě aktivní výzvu k návštěvě úřadu mimo úřední dobu.

Region| Jižní Morava