Benešov je město pro byznys

Nejpřívětivějším městem pro podnikatele ve středních Čechách je Benešov. Na druhém místě skončily Poděbrady, především díky nadprůměrným výsledkům v testu elektronické komunikace, kde byly nejlepší v celém kraji. Druhou příčku získaly také díky velkému množství studentů a učňů v sektoru odborného vzdělávání. Třetí místo patří Sedlčanům zejména díky vysoké likviditě, nízkým kapitálovým výdajům a dobré úspěšnosti při získávání dotací z Evropské unie. Vyplývá to z výzkumu Město pro byznys, v němž agentura Datank hodnotí už osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí.

Regionalni mutace| Mladá fronta DNES – střední Čechy//17.2.2016 Mladá fronta DNES str. 15 Střední Čechy (ČTK) Střední Čechy