Svou prací pomáháme vytvářet Města pro byznys

Tam, kde stavíme, tam také žijeme, a proto se prostřednictvím našich projektů snažíme udělat ze světa kolem nás lepší místo k životu. Máme velký podíl na tom, jak bude naše země vypadat za pár let, jak se bude rozvíjet, jak budeme cestovat a bydlet a jaká bude kvalita prostředí, ve kterém žijeme. Všechna města pro nás mají potenciál stát se Městem pro byznys, protože svou budoucnost stavíme společně.

Zlepšujeme dopravní dostupnost, ať už se jedná o dálnice, silnice, nebo mimoúrovňové křižovatky. Momentálně například pracujeme na městském okruhu v Brně, v rámci něhož vznikne i nový tramvajový tunel o délce pět set metrů, nebo pětatřicet metrů dlouhá lávka pro pěší. Zahájili jsme stavbu nové tramvajové smyčky u Depa Hostivař v Praze, která zpříjemní a zjednoduší cestování cestujícím na metru A. V loňském roce jsme dokončili nový úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi a mimoúrovňovou křižovatku Rádelský mlýn. Pracujeme na úseku Ostrov – Časy dálnice D35, kde jsme v ČR naprosto unikátním způsobem otáčeli poloviny vznikajícího mostu na železniční koridor.

Jsme odborníky i na letištní dráhy. Od konce března pracujeme na opravě dalších pojezdových drah na Letišti Václava Havla v Praze. Můžeme se pochlubit realizací silničních a železničních mostů, stejně jako lávek pro pěší.

Opravujeme, renovujeme a stavíme městský mobiliář, hřiště, plavecké areály, cyklostezky i biokoridory. Umíme obnovovat a rekonstruovat památky, historické části měst, náměstí i ulice. Na sklonku minulého roku jsme například dokončili rekonstrukci historického Námestia Majstra Pavla v Levoči na Slovensku. V současné době zase pilně pracujeme na opravách Strakonické ulice, významné tepně Českých Budějovic.

Do našeho portfolia patří také vodohospodářské stavby, jako jsou úpravny odpadních vod, rekonstrukce rozsáhlých vodních děl či rekonstrukce plavebních komor.

Všechny zmíněné projekty zlepšují životní podmínky místních obyvatel a pomáhají i rozvoji regionálního podnikání.

EUROVIA CS je dlouholetým partnerem výzkumu Město pro byznys. Je součástí největší stavební skupiny v Čechách a na Slovensku. Skupinu VINCI Construction CS tvoří dvaadvacet společností, které působí ve všech stavebních segmentech. Zakládáme si na multioborovosti, komplexním a efektivním řešení, které poskytujeme všem svým klientům.