Sledujte diskusní setkání v regionech na aktuální témata

Na začátek září připravujeme čtyři on-line debaty s vrcholnými představiteli veřejné správy a zástupci podnikatelského prostředí. Jak se na otázky, které jsou pro kraje klíčové, dívají zástupci územní samosprávy a jak podnikatelé, kteří v regionech žijí a rozvíjejí svůj byznys? Jak se mohou obě strany vzájemně doplňovat, kde mají stejné názory a kde naopak ne?

To vše se dozvíte v debatách, které se zaměří na níže uvedené oblasti. Ke sledování se můžete přihlásit na jednotlivých odkazech.

Do každé diskuse jsme pozvali zástupce kraje, představitele vítězného města v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys, zástupce malého a středního podnikání reprezentovaného krajským vítězem podnikatelské soutěže Firma roku a zástupce firmy, která reprezentuje velké podnikání v jednom z krajů, k nimž se téma vztahuje.

2. září ze Zlína
Digitalizace – jak může usnadnit řízení firem, měst i krajských úřadů
(pro Zlínský, Moravskoslezský, Olomoucký a Jihomoravský kraj)

Záznam ze Zlína je zde.

3. září z Jihlavy
Turismus jako příležitost pro rozvoj regionu
(pro Kraj Vysočinu, Královéhradecký, Pardubický a Jihočeský kraj)

Záznam z Jihlavy je zde.

7. září z Plzně
Je silný soused za hranicemi příležitost nebo problém?
(pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj)

Záznam z Plzně je zde.

8. září z Prahy
Přírůstek a migrace obyvatel