Pravidla sběrné sítě pro elektroodpad v obcích by se měla změnit

27. 10. 2017
Současné nastavení pravidel povinné sběrné sítě pro zpětný odběr elektroodpadu v obcích by se mělo změnit. Shodli se na tom účastníci debaty v rámci akce Město pro byznys. Vhodným vzorem by se mohl stát slovenský model. Návrh nového zákona, připravený ministerstvem životního prostředí, ovšem hodnotili jako velmi kvalitní.

V Humpolci se podnikání daří. Stal se Městem pro byznys 2015

26. 4. 2016
Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů a velmi dobré hospodaření radnice. Hlavní důvody, které dělají z Humpolce nejlepší město pro podnikatele v České republice. Druhá skončila Dobruška. Bronz bere loňský vítěz, Nová Paka. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Byznys na Zlínsku? Nejlépe v Kroměříži

7. 4. 2016
Propodnikatelský přístup radnice, úspěšné čerpání dotací z evropských fondů a nejnižší daň z nemovitosti. Důvody, které dělají z Kroměříže nejlepší místo pro podnikání. Loňský vítěz, Holešov, skončil druhý. Bronz patří Zlínu. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Třinec je Městem pro byznys severní Moravy

6. 4. 2016
Nejvyšší iRating, velcí zaměstnavatelé a nízké poplatky. Důvody, které z Třince dělají nejlepší město pro byznys Moravskoslezského kraje. Na druhé místo klesly Odry a třetí skončil Frenštát pod Radhoštěm. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Podnikatelům na Olomoucku je nejlépe v Litovli

5. 4. 2016
Nízká nezaměstnanost, investice do podnikání a úspěšné čerpání dotací z evropských fondů. To jsou hlavní důvody, které dělají z Litovle nejlepší místo pro podnikání v Olomouckém kraji. Loňský vítěz Šumperk skončil druhý. Bronz bere Prostějov. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Nejlepším místem pro podnikání na jižní Moravě je Kyjov

29. 3. 2016
Nízké ceny stavebních pozemků, vysoký podíl studentů odborných škol a vysoká konkurence na trhu práce. Hlavní důvody proč se stal Kyjov nejlepším místem pro podnikání v Jihomoravském kraji. Druhý je Vyškov a bronz bere Hodonín. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Na Karlovarsku jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Mariánských Lázních

23. 3. 2016
Nejvyšší podíl podnikatelů, dobrá dostupnost a nejnižší nezaměstnanost. Důvody, které z Mariánských Lázní dělají nejpřívětivější město pro podnikání v Karlovarském kraji. Druhé skončily Kraslice. Na třetí místo klesl loňský vítěz, Ostrov. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.
Zobrazit celou zprávu

Horažďovice obhájily pozici města, kde se nejlépe podniká! Jsou Městem pro byznys Plzeňského kraje

22. 3. 2016
Nízké ceny bytů a stavebních pozemků, výborné hospodaření radnice a vysoký iRating. Především díky těmto kritériím obhájily Horaždovice pozici podnikatelsky nejpřívětivějšího města na Plzeňsku. Na druhém místě skončily Klatovy a třetí příčku obsadila Plzeň. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.