Aktuality

Podnikání v Pardubicích vzkvétá. Je nejlepším Městem pro byznys Pardubického kraje

21. 3. 2019
Vítězné Pardubice si udržují kvalitní podnikatelské prostředí, a v regionu tak obhájily první místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Druhé skončilo Hlinsko, bronz bere Přelouč.

Na Liberecku jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci nad Nisou

18. 3. 2019
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stalo statutární město Jablonec nad Nisou. Podnikání se výborně daří také v Železném Brodě a v Turnově.
Zobrazit celou zprávu

Cheb potvrdil pověst Města pro byznys!

14. 3. 2019
Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl firem, vstřícný přístup radnice. To jsou hlavní důvody, které dělají z Chebu nejlepší místo pro podnikání v Karlovarském kraji. Druhé skončily Mariánské Lázně, na třetí příčku se vyhouply Kraslice.
Zobrazit celou zprávu

Západočeským podnikatelům se nejlépe daří v Plzni

13. 3. 2019
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Plzeňském kraji stalo statutární město Plzeň. Podnikání podmínky přejí také ve Stříbře a v Přešticích.
Zobrazit celou zprávu

Nejlepší místo pro podnikání ve středních Čechách? Do čela se vyhoupla Příbram!

7. 3. 2019
Neutuchající rozvoj podnikatelského prostředí ve Středočeském kraji je patrný doslova na každém kroku. Podnikatelsky nejpřívětivější Příbram těží především ze zodpovědného a vstřícného přístupu místní radnice. Na druhé příčce srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, který zpracovává analytická agentura Datank, skončil Brandýs nad Labem / Stará Boleslav, třetí místo obsadil Benešov.

V metropoli se podnikatelům nejlépe vede na Praze 1

7. 3. 2019
Z loňského druhého místa se Praha 1 vyhoupla do úplného čela. V dobrých podmínkách pro podnikatele a vstřícném přístupu veřejné správy ji v rámci Hlavního města Praha následují městské části Praha 7 a Praha 2.

Brno je podnikání zaslíbené

5. 3. 2019
Skvělou kombinací vstřícného přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si vítězství vybojovalo statutární město Brno. Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank a jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, se v Jihomoravském kraji na druhém a třetím místě seřadily Vyškov a Břeclav.

Písek je Městem pro byznys Jihočeského kraje

21. 2. 2019
Písek drží ve vysoké konkurenci v jižních Čechách kvalitní podmínky pro podnikání. Podařilo se mu obhájit loňské vítězství, a může se tak pyšnit titulem Město pro byznys 2018 Jihočeského kraje. Stupně vítězů doplňují Jindřichův Hradec a Blatná.